Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


organy:vz:2016:sprava-stk

Správa športovo-technickej komisie 2016

Zasadania STK

Komisia STK zasadala počas roku 2016 tri krát, vo februári, októbri a decembri.

Najlepší v roku 2016

Najlepším hráčom SFP sa stal junior Patrik Šebeňa (KLAP), pred Dušanom Lančaričom (PRASK) a Petrom Fratričom (HOHENLOHE).

Medzi ženami sa najúspešnejšou hráčkou stala Etela Krchňáková (SLOPAK) pred Janou Lazarovou (UNIVERZUM) a Katarínou Krajčovičovou (KLAP).

Juniorskú kategóriu ovládol taktiež Patrik Šebeňa (KLAP), s dostatočným náskokom pred Kristínou Gemainerovou (HOHENLOHE) a Jurajom Machom (LABOULE).

Najlepším hráčom v kategórii B turnajov sa stal Igor Šurin (ŽILPEK), druhý skončil Rudolf Pulman (SPIDERS) pred Danou Klúčikovou (SLOPAK).

Trofeje za rok 2016 vo všetkých kategóriach budú odovzdané na turnaji Pezinský Demižón 2017.

MSR 2016

Počas roku 2016 sa uskutočnili viaceré majstrovstvá SR.

MSR 3×3 Ženy, Pezinok

  • 1.miesto - Gajdošová, Kadlečíková, Krajčovičová, Šimková
  • 2.miesto - Gemainerová, Krchňáková, Lazarová, Stowasserová
  • 3.miesto - Fratričová, Lenčuchová, Štarkbauerová

MSR 3×3 Muži, Pezinok

  • 1.miesto - Fratrič Andrej, Pulman, Sobolič Michal, Sobolič Milan
  • 2.miesto - Fratrič, Sobolič, Volárik Michal
  • 3.miesto - Dzúrik, Handlovský, Meliš

MSR 2×2 Muži, Pezinok

  • 1.miesto - Sedláček, Valent
  • 2.miesto - Lančarič, Šebeňa
  • 3.miesto - Lampert, Ševček

MSR 2×2 Ženy, Pezinok

  • 1.miesto - Kadlečíková, Melicherčíková
  • 2.miesto - Soboličová, Vodová
  • 3.miesto - Krchňáková, Stowasserová

MSR 2×2 Mix, Pezinok

  • 1.miesto - Handlovský, Šimková
  • 2.miesto - Daučíková, Michalka
  • 3.miesto - Krajčovičová, Šebeňa

MSR 1×1 Ženy, Bratislava

  • 1.miesto - Krchňáková
  • 2.miesto - Šimková
  • 3.miesto - Lazarová

MSR 1×1 Muži, Bratislava

  • 1.miesto - Fratrič Peter
  • 2.miesto - Fratrič Andrej
  • 3.miesto - Sýkora Dávid

SLK 2016

Do SLK 2016 sa prihlásilo 11. tímov. Z regionálnych kôl postúpil vždy iba jeden tím.

Konečné poradie:

  1. CAP
  2. ŽILPEK
  3. LABOULE

Reprezentácie SFP

V roku 2016 sa konali viaceré vrcholné podujatia CEP/FIPJP.

EUROCUP, Dronero, Taliansko

  • SPIDERS Pezinok
    • 7. miesto v skupine, bez vyhraneho duelu

ME 3×3 Ženy, Bratislava, Slovensko

  • Gajdošová, Kadlečíková, Krajčovičová, Šimková
  • Poradie po swiss: 23/32 ( 2 výhry )
  • Umiestnenie v PN: 5-8/16 ( 3 výhra )

ME streľba Ženy, Bratislava, Slovensko * Katarína Gajdošová

  • Základná časť: 5 bodov

ME Espoirs, Torrelavega, Španielsko

  • Dominik Ľudvik, Jerguš Radačovský, Daniel Hrotek, Dávid Sýkora
  • Poradie po swiss: 15/16 ( 1 výhra )

ME Espoirs, Torrelavega, Španielsko

  • Dominik Ľudvik
  • Základná časť: 31 bodov
  • Opravy: 15 bodov

ME 55+ Monako

  • Michal Sobolič, Milan Sobolič, Jozef Karacsony, Lubomír Šedivý
  • Poradie po swiss: 24/28 ( 1 výhra )
  • Umiestnenie v PN: 2/12 ( 4 výhry )

ME Juniorov, Monako

  • Juraj Mach, Kristína Gemainerová, Patrik Šebeňa, Patrik Blahušiak
  • Poradie po swiss: 15/21 ( 2 výhry )
  • Umiestnenie v PN: 5-8/8 ( 0 výhry )

ME Juniorov, Monako

  • Patrik Šebeňa
  • Základná časť: 22 bodov

ME 1×1 Muži/Ženy, Halmstad, Švédsko

  • SFP nemala zastúpenie na tomto šampionáte

MS 3×3 Antananarivo, Madagaskar

  • Andrej Fratrič, Rudolf Pulman, Patrik Šebeňa, Lukáš Tomka
  • Poradie po swiss: 43/48 ( 1 výhra )
  • Umiestnenie v PN: ?/24 ( 0 výhier )
  • Celkové umiestnenie: 43/48

MS streľba Muži, Antananarivo, Madagaskar

  • Andrej Fratrič
    • Základná časť: 17 bodov

Centrope Cup

Vrámci krajín Centrope sme skončili v roku 2016 na 5. mieste.

Prehľad počtu SVK hráčov na turnajoch CC:

  • Slovinsko: 11/186
  • Česká republika: 13/357
  • Rakúsko: 49/237
  • Poľsko: 1/231
  • Slovensko: 89/342
  • Maďarsko: 19/144
  • SPOLU: 182/1497 ~ 12% účasť

Často krát naše tímy boli pomiešané z hráčmi iných federácii. Najďalej sme sa dostali do 1/2 finále.

Ako úspech vrámci CC v roku 2016 sa dá považovať 3.miesto na CC Maďarska (Krchňáková Etela, Seman Stanislav, Šebeňa Patrik) a 4.miesto na domácej CC (Lampert Martin, Lazarová Jana, Volárik Michal). Samozrejme aj organizácia vlastného turnaja CC s druhou najvyššou účasťou v sezóne.

Marek Sobolič
organy/vz/2016/sprava-stk.txt · Posledná úprava: 2017/01/24 09:16 od Sobolic Marek