Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


sutaze:centrope

CENTROPE CUP

Centrope Cup je séria šiestich turnajov v strednej Európe, ktorých sa primárne zúčastňujú hráči z Českej republiky, Slovenska, Poľska, Rakúska, Maďarska a Slovinska*. Súťažia proti sebe trojčlenné tímy – triplety, nakoľko táto pétanque disciplína je považovaná za „kráľovskú“ medzi ostatnými disciplínami.

Zahrať si samozrejme môžu prísť aj iní hráči, ktorí sú držitelia licencie ktorejkoľvek medzinárodne uznanej pétanque asociácie a ktorí budú hrať s certifikovanými petangovými guľami. Každá z hlavných krajín usporadúva cez rok jeden z týchto medzinárodných turnajov, ktoré sa musia riadiť platnými pravidlami. Pravidlom napríklad je, že sa musí hrať 5 kolový švajčiarsky systém a na každé kolo musí byť minimálne 50 minút. Organizátorská krajina môže však doplniť aj vlastné pravidlá, u nás na Slovensku musí byť trojčlenný tím zmiešaný, teda musia byť v ňom zastúpené obe pohlavia, ženy aj muži.

Posolstvom Centrope Cupu je umožniť stretávať sa a hrať stretnutia na medzinárodnej úrovni, proti novým súperom, nadväzovať nové priateľstvá a spoločne zlepšovať úroveň stredoeurópskeho pétanque.

Umiestnením do 16. miesta môžete bodovať za Slovensko aj vy!

Viac informácií na oficiálnej stránke Centrope Cup

*Od roku 2023 sa Slovinsko rozhodlo odstúpiť od organizácie CC Slovinia.

sutaze/centrope.txt · Posledná úprava: 2023/02/10 09:49 od Juran Igor