Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


organy:vz:2018:sprava-cinnosti

Správa prezidenta SFP za rok 2018

Prezídium zasadalo pravidelne raz za mesiac. V SFP bolo v roku 2018 registrovaných 277 hráčov ( 182 mužov a 95 žien). Rast počtu licencovaných hráčov z roku 2017 na rok 2018 bol 7.3%. V priemere majú kluby 16,3 licencovaný hráčov. Najviac máju kluby KPPS (24) a LaBoule (24) a najmenej klub PPREMIER (3).

Petangová sezóna v roku 2018 sa na Slovensku začala 14. apríla na Pezinskom demižóne vďaka klubu SPIDERS.

MSR trojíc mužov a žien zorganizoval klub Zemplínska Šírava 12. mája. Majstrami Slovenska sa stali : Dušan Lančarič (PRASK), Juraj Adler (PRASK), Peter Sedláček (CAP) a Ján Gazdík ( CAP). Reprezentačný tím Slovenskej Republiky na ME trojíc mužov tvorili však po odstúpení dvoch reprezentantov : Dušan Lančarič (PRASK), Juraj Adler (PRASK), Michal Volárik (CAP) a Patrik Šebeňa (CAP). Na MS mužov v Kanade sa umiestnili na 38. meste z 42 na konci švajčiarskeho systému.

Majsterkami Slovenska sa stali : Etela Krchňáková (CAP), Jana LAZAROVA (Cassovia), Daniela Vargová (KPPS) a Irena Krekáčová (SLOPAK). Na ME žien vo Francúzsku sa umiestnili na 32. meste zo 33 na konci švajčiarskeho systému.

MSR Veteránov zorganizoval klub MOPED 5. Júla. Majstrami Slovenska v tejto vekovej kategórii sa stali: Etela Krchňáková (CAP), Igor Volček, Vladimír Toman, Roman Izso (traja SLOPQK)

MSR jednotlivcov mužov a žien tento rok vyhrali : Michal Volarik (CAP) a Irena Krekacova (SLOPAK) a tým získali aj právo reprezentovať Slovensko na MS jednotlivcov 2019. Na ME jednotlivcov 2018 Andrej Fratič sa umiestnil na 14. meste z 33 na konci švajčiarskeho systému a Vanda Stowasserová sa umiestnila na 30. meste z 31 na konci švajčiarskeho systému

Všetky podrobné informácie o majstrovských súťažiach ako aj o našich reprezentáciách ste dostávali v zápisniciach, takže sa tu o tom podrobnejšie nebudem rozpisovať. Ešte by som rád spomenul úspech slovenského klubu HOHENLOHE, ktorému sa tento rok podarilo dostať do ¼ finále Ligy majstrov – FedCupu.

Teší ma, že Slovensko sa svojimi reprezentáciami zapája do európskeho i svetového diania. Slovenskej ligy klubov 2018 sa zúčastnilo 11 klubov. Celkovým víťazom sa stal klub LABOULE 1), ktorý získal právo reprezentovať Slovenskú republiku na Lige majstrov – EuroCupe 2019. Ďakujem klubom, ktoré zorganizovali kvalifikačné kolá a klubu, ktorý zorganizoval finálové kolo SLK.

Centrope Cup Slovenska zorganizovali kluby KPPS a SLOPAK 25. augusta. Zúčastnilo sa ho 113 trojíc. Bol opäť jeden z tých najúspešnejších turnajov v rámci Centrope Cup!

Ďakujem klubom za zorganizovanie majstrovských súťaží, ako aj pekných turnajov v roku 2018.

Teším sa na vás,

David Mortreux
1)
Môže prísť ku zmene v prípade odvolania voči rozhodnutiu DK
organy/vz/2018/sprava-cinnosti.txt · Posledná úprava: 2018/12/20 00:21 od Sobolic Marek