Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


organy:vz:2016:sprava-tmk

Správa o činnosti TMK 2016

V roku 2016 sa uskutočnilo jedno stretnutie TMK, ktoré bolo pre malý záujem klubov zlúčené so stretnutím STK. Zaoberali sme sa návrhmi klubov SPIDERS a KLAP.

Prvá téma (klub SPIDERS) sa týkala rozhodcov a pravidiel. Dohodli sme sa na organizácii pravidelného seminára pre rozhodcov, na ktorom sa budú analyzovať sporné situácie z turnajov. Rozhodcovský seminár sa uskutoční minimálne raz ročne. Organizáciu zabezpečí predseda TMK.

Do teoretického preskúšania rozhodcov, ktoré je povinné minimálne raz za dva roky, sme sa rozhodli zaradiť aj praktické skúšky na meranie gúľ a preskúšanie pravidiel pre súťaž streľby na presnosť. Aktualizáciu slovenskej verzie pravidiel pétanque podľa najnovšej verzie pravidiel FIPJP/CEP zabezpečí predseda TMK.

V rámci druhej témy (klub KLAP), sme prechádzali možnosti podpory SFP pre kluby v oblasti trénerského vedenia pre hráčov aby boli slovenskí hráči a hráčky konkurencieschopnejší v európskom kontexte. Predseda TMK zašle klubom dotazník pre vyhodnotenie záväzného záujmu o trénerský kemp pre dospelých. V prípadne dostatočného záujmu, SFP trénerský kemp zorganizuje. Hráči musia počítať s poplatkom za účasť v kempe v rozsahu cca 100 až 200 EUR.

Individuálnym záujemcom odporúčame kurz v Únětickom Ubulodrome (február 2017), ktorý organizuje Petr Fuksa pod vedením medzinárodného trénera Claude Raluy (CIEP).

Martin Ševček

Správy coachov reprezentácii

organy/vz/2016/sprava-tmk.txt · Posledná úprava: 2017/01/09 15:23 od Sobolic Marek