Nástroje používateľa

Nástoje správy stránok


organy:stk:stk-nov-2018

Stretnutie STK - november 2018

plánovane stretnutie STK sa uskutočnilo dňa 2017-11-24 od 13:00 v Mari Kiri.

Témy

Hracie systémy

SLOPAK = zrušenie pravidiel pre organizovanie turnajov

V skupine System , navrhujeme zrusit moznosti swis+KO, iba swis a swis +4KO a nahradit ich systemom SWIS(SWIS+KO), kde nebude pre poriadatela urceny pocet kol swis , ani pocet kol KO, ale bude to na jeho rozhodnuti. Zdovodnenie , turnaje na Slovensku sa rozdelili na “marekove” a “lubosove” a chyba im specifickost. Bolo by dobre , aby si hrac mohol vybrat nielen podla napr povrchu , schopnosti organizatora, stravy , prostredia , ale aj podla sposobu hrania (poriadatel je povinny v pozvanke oznamit hrany system a moze mat pravo ho upravit pri mimoriadnej zmene poctu prihlasenych teamov, +, ci -, na zaklade suhlasu delegáta , hl. rozhodcu a hlavného poriadatela). Takto by bolo mozne hrat aj napr 6 kol swis +8 KO, alebo pri napr 25 ucastnikoch 3 kola swis a deravy pavuk 32 KO. Toto je zaujimave pre turnaje v mensich petangovych centrach , aby poriadatel mohol nalakat hracov z vacsej vzdialenosti , aby sa im oplatilo pricestovat a zahrat si. Poriadatel si musi byt vedomy , ze je obmedzeny , casom a poctom ihrisk. A na zaver , vsetky velke turnaje t.j. CC, ME, MS sa hraju na 5 kol swis a nasledne KO, resp skupina na dve prehry a KO a u nas je takyto system nepovoleny.

Pôvodný návrh ( SLOPAK ) bol na komisii prediskutovaný, STK ho neodporúča na VZ SFP

SLOPAK = jednotné vyhodnocovanie Swiss

Na základe rocnej skusenosti , navrhujeme , aby sa zjednotil sposob urcovania poradia pre vsetky systemy swis. Dovod : vsetky systemy sa robia rovnakym programom, takze losuje sa nahodne. Rozdiel je iba v tom , ze pri napr. 3 kolovom swis je ta nahoda tri krat , ale konecne poradie sa urcuje z pomerne vela teamov. pri viackolovom swis sa pocet nahod zvysi , ale urcuje sa z cim dalej mensieho mnozstva. Konecny navrh , ci o poradi rozhodne , vyhry , skore , bucholz, kumulovany bucholz , alebo vyhry , bucholz , kumulovany bucholz, skore , je jedno , len trvame na jednotnosti.

Pôvodný návrh ( SLOPAK ) bol na komisii prediskutovaný, STK ho neodporúča na VZ SFP

SPIDERS = MSR v pétanque streľbe

Návrh: MSR v pétanque streľbe by mali byť súčasťou materiálu k MSR a ich organizácia by mala byť určovaná/losovaná na VZ SFP.

Dôvod: V roku 2018 sa žiadny klub nepodujal zorganizovať dané MSR, hráčov táto skutočnosť nepotešila.

Doplnenie: SFP by mala zabezpečiť materiál a pomôcky pre zorganizovanie streleckej súťaže.

Pôvodný návrh ( SPIDERS ) bol na komisii prediskutovaný, STK ho odporúča na VZ SFP

Ďalšia diskusia

  • CAP = Reprezentácie SFP výberom hráčov
  • CAP = Kontrola alkoholu na MSR, CC a SLK
  • JEWEL = Väčšia atraktivita turnajov trojíc
  • Otvorené MSR juniorov
Ak kluby chcú zaradiť bod na VZ SFP 2018, nech pošlú ucelený návrh na adresu prezidium@sfp.sk do 2018-12-19
Zapísal: Marek Sobolič
organy/stk/stk-nov-2018.txt · Posledná úprava: 2022/01/11 16:18 od Sobolic Marek