Komisia STK počas roku 2019 nezasadala pre nedostatok podnetov a tém:
Najlepším hráčom SFP sa stal Patrik ŠEBEŇA, pred Michalom VOLÁRIKOM (obaja CAP) a Michalom STANOM (HOHENLOHE)
Medzi ženami sa najúspešnejšou hráčkou stala Dana KLÚČIKOVÁ, pred Katarínou KRAJČOVIČOVOU (obe CAP) a Janou LAZAROVOU (HOHENLOHE).
Juniorskú kategóriu ovládol Matej KRAJČOVIČ (CAP).
Medzi hráčmi z kategórie Espoirs si prvenstvo vybojoval Patrik ŠEBEŇA, pred Michalom VOLÁRIKOM (obaja CAP) a Marekom ŠTRBOM (SPIDERS).
Kategóriu veteránov vyhral Jozef KARACSONY (SLOPAK), pred Vladimírom MICHALKOM (GULIVER) a Etelou KRCHŇÁKOVOU (CAP).
Najlepším hráčom v kategórii B turnajov sa stal Jozef MÉRY (SLOPAK), pred Marcelou FILOVOU (HOHENLOHE) a Miroslavom ČERNÁKOM (KPPS).
Ocenenia za rok 2019 vo všetkých kategóriach budú odovzdané na úvodných turnajoch sezóny 2020.
Počas roku 2019 sa uskutočnili viaceré majstrovstvá SR.
MSR 3×3 Muži, Pezinok
MSR 3×3 Ženy, Pezinok
MSR 2×2 Mix, Bratislava
MSR 1×1 Muži, Kaskády
MSR 1×1 Ženy, Kaskády
MSR 3×3 Veteráni, Rusovce
MSR v pétanque streľbe, Bratislava
Do SLK 2019 sa prihlásilo 13. tímov. Z regionálnych kôl postúpili 4 tímy.
Konečné poradie:
V roku 2019 sa konali viaceré vrcholné podujatia CEP/FIPJP.
MS 1×1 Muži/Ženy, Almeria, Španielsko
MS 2×2 Muži/Ženy/Mix, Almeria, Španielsko
EUROCUP, Geneva, Švajčiarsko
MS 3×3 VETERÁNI, Albena, Bulharsko
MS 3×3 Albena, Bulharsko
ME Espoirs ŽENY, Saint Pierre Les Elbouf, Francúzsko
ME Espoirs MUŽI, Saint Pierre Les Elbouf, Francúzsko
MS 3×3 Ženy, Phnom Penh, Kambodža
ME Juniorov, Phnom Penh, Kambodža
Z reprezentačných výberov treba vyzdvihnúť výkon Veteránov, kde bol majstrovský tím vhodne doplnený o skúseného hráča a Espoirs Mužov, ktorí po úvodnom rozohraní ukázali, že môžu dosiahnuť na vyššie priečky aj v silnej konkurencii.
Vrámci krajín Centrope sme skončili v roku 2019 na poslednom 6. mieste, celkovo na 8. mieste
Prehľad počtu SVK hráčov na turnajoch CC:
Turnaj na Slovensku sa tešil druhej najvyššej účasti. Hráči nedosiahli výraznejší úspech.
Marek Sobolič